استفاده از الکترودهای مایع مورف داخل سیم‌های انعطاف‌پذیر برای تحریک عصبی
۲۴ بهمن ۱۳۹۸
5 سوال برتر شغلی برای پژوهشگران
۳۰ بهمن ۱۳۹۸

باتری لیتیوم یونی با قابلیت مچاله شدن

Jenax می‌خواهد با باتری‌های انعطاف‌پذیر خود به نسل جدیدی از تکنولوژی‌های پوشیدنی قدرت دهد.

خمش، چرخش، پیچش، مچاله‌شدن، تا شدن و انعطاف‌پذیری اصطلاحاتی هستند که ما احتمالاً از آن‌ها برای توصیف یک ژیمناست آماده در حال انجام مجموعه‌ای از حرکات روزمره‌اش برروی زمین استفاده کنیم. اما در مورد باتری‌ها؟

با این حال، این دقیقاً کلماتی‌ست که شرکت Jenax در کره‌جنوبی می‌خواهد شما هنگام صحبت کردن از باتری‌های آن‌ها، استفاده کنید. این شرکت مستقر در بوسان طی چند سال گذشته در حال توسعه J.Flex – یک باتری لیتیوم یونی پیشرفته، بسیار نازک، انعطاف پذیر و قابل شارژ – است.

EJ Shin رئیس برنامه‌ریزی استراتژیک Jenax می‌گوید، با ورود بسیاری از تکنولوژی‌های پوشیدنی، تلفن‌‍‌هایی با نمایشگرهای انعطاف‌پذیر و سایر ابزارهای قابل‌حمل، اکنون ما در حال تعامل در سطح متفاوتی با ماشین‌ها هستیم. او همچنین می‌گوید: «ما در Jenax باتری‌ها در موقعیت‌هایی که قبلاً نمی‌توانستند باشند، قرار می‌دهیم». هفته‌ی گذشته کارخانه‌ی او در CES 2020 لاس‌وگاس برخی از این امکانات جدید را به نمایش گذاشت.

جدا از Jenax ، شرکت‌هایی از جمله Panasonic ، Samsung و STMicroelectronics نیز در تلاشند تا باتری‌های انعطاف‌پذیر خود را تولید کنند. اما Jenax ادعا می‌کند که در مقایسه با رقبای خود به”درجه بالاتری از انعطاف‌پذیری” دست‌یافته‌است.

ادامه مطلب را اینجا مشاهده نمایید.

مترجم: دانیال فرج زاده

دیدگاه ها بسته شده است

همکاری با ما